Annons
Vårdförbundet

Stort tack!

Publicerad 28 oktober 2021

Under det gångna året har det varit en otroligt ansträngd arbetssituation för våra yrkesgrupper i hälso- och sjukvården, inom alla verksamheter – både för de som arbetar med covid-vården och alla som tillsammans arbetar med att beta av ”vårdskulden” i den ordinarie vården.

Vården tar inte ledigt och våra medlemmar jobbar på som vanligt för att vårda och rädda liv. Vårdförbundet finns här för dig som medlem dygnets alla timmar. Tillsammans arbetar vi nu för att skapa en så fungerande arbetssituation för våra medlemmar som möjligt, så att de kan fortsätta sitt livsviktiga arbete.

Våra medlemmar är inte vilka som helst. Är du en av oss?
Om inte, gå med redan idag så blir dina 3 första månader kostnadsfria. Gäller nya yrkesverksamma medlemmar, vid ett tillfälle.

Klicka här för att läsa mer och bli medlem idag

Vårdförbundet

Du vet väl om att du som medlem kan få personlig rådgivning i frågor som rör ditt arbete, yrke och ditt medlemskap.

Ring oss på Vårdförbundet Direkt 0771-420 420 så hjälper vi dig.

www.vardforbundet.se